100 milyon TL’yi aşkın fatura internet üzerinden...
Yerli teknoloji şirketi Moka tarafından geliştirilen fatura ödeme sistemi başta emekliler ve öğrenciler olmak üzere geniş bir kesim tarafından tercih ediliyor.
Turizme ivme kazandıran dev yatırım
İstanbul’a ziyarete gelen turistlerin uğrak noktası olan Sultanahmet, yılların birikimi ile tarihi dokusunu içinde barındırmaya devam ediyor.
Ekspres Yatırım DAX piyasasında işlem yapma...
SPONSORLU: Ekspres Yatırım, Forex piyasasında tercih edilen bir CFD ürünü olan Alman Endeksi (DAX) piyasasında 5 gün 24 saat işlem yapma imkânı sunuyor
BIST'in yeni uygulaması 1 Mart'ta başlayacak
1 Mart itibari ile BIST, yeni teminat tamamlama çağrısı (margin call) kuralını uygulamaya başlayacak. Bu uygulama ile birlikte daha önce başlangıç teminatının yüzde 75’inin altına gerileyen açık pozisyonlar için devreye giren margin call uygulaması artık başlangıç teminatından 1 TL bile eksik olan açık pozisyonlar için geçerli hale gelecek.
KOSGEB başvuru sonuçları bugün açıklanıyor
Geçtiğimiz hafta pazartesi günü son bulan KOSGEB kredisi başvuruları sonuçları bugün hak kazananlara SMS olarak bildirilmeye başlanacak.
Bu hafta aşırı hareketli ve huzursuz olabiliriz!
İyi haftalar sevgili okurlar! Bu hafta gökyüzü oldukça hareketli olacak. 27 Şubat Pazartesi günü Mars ve Uranüs kavuşum açısı ile ani tepkiler verebilir, aynı gün oluşacak Jüpiter Mars karşıt açısı ile birlikte aşırı hareketli ve huzursuz olabiliriz, 2 Mart Perşembe günü Güneş ve Neptün kavuşumu oluşurken yaratıcılığımız artabilir,
Ekonomik güven endeksinde artış oldu
Ekonomik güven endeksi şubat ayında 85,7'den 91,5'e yükseldi. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), şubat ayına ilişkin ekonomik güven endeksini açıkladı. Endeks yüzde 6,8 artışla 91,5 oldu.
Kapalıçarşı'da gram altının fiyatı 145 lirayı...
Altının ons fiyatı 3,5 ayın zirvesine yakın seyrediyor. Kapalıçarşı'da gram altın 145 lirayı aşarken, çeyrek altın 240 liradan satılıyor.
Dolar haftaya 3,60 civarında başladı
Bankalararası piyasada dolar geçen hafta 3,5560'la ocak başından beri en düşük düzeye geriledikten sonra bu seviyelerde tutunamadı. Kur yeni haftanın ilk işlem gününde 3,60'ın altında seyrediyor. Euro da 3,80'e yakın işlem görüyor.
Piyasalarda bu hafta dolar, altın, borsa...
Vatan yazarı Ali Ağaoğlu, bu hafta piyasalarda altın, dolar, borsa beklentilerini yazdı. İşte Ağaoğlu'nun o yazısı:
BES'e katılanların 690 bini cayma hakkını kullandı
Sosyal güvenlik sisteminin tamamlayıcısı olarak kurulan BES'e yılbaşı itibarıyla otomatik katılımın getirilmesinin ardından yaklaşık 1 milyon 750 bin kişi dahil olurken, bunlardan yaklaşık 690 bini cayma hakkını kullandı.
Türkiye'den konut alan Ruslar'ın sayısı azaldı
Abdullah Erdoğan yaptığı açıklamada Antalya'dan gayrimenkul alan Ruslar'ın, buradaki gayrimenkulünü sattığını dile getirdi. Tranio tarafından açıklanan verilere göre, Türkiye'den konut alan Ruslar'ın sayısının yüzde 59.3 azaldığı belirtildi.
Hollanda’ya açılan yeni ticaret kapısı Bursa'da...
Başta Bursa olmak üzere tüm Türkiye’den Hollanda’ya uzanan yeni ticaret ağları oluşturmak için yola çıkan HTTO’nun Türkiye Merkez Ofisi Bursa’da açıldı.
YASED’in yeni dönem yönetim kurulu belirlendi
YASED’in 36’ıncı Genel Kurul toplantısında, önümüzdeki iki yıl boyunca görev yapacak Yönetim ve Denetim Kurulu seçimi gerçekleştirildi. Ahmet Erdem, Şubat 2015’ten bu yana yürüttüğü YASED Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine yeniden seçildi.
Bütçe dengeleri bir defalık gelirlerle sağlanıyor!
Faiz dışı denge (FDD) günlük ekonomi literatürüne 2001 Kriziyle girdi. IMF, hızla artan kamu borç stokunun aynı hızla düşürülmesi için bütçede faiz dışı fazla (FDF) verilmesini şart koştu.
prev
next

3 Goz Danis

Kategorilerden Seçmeler