ekonomidoktorunuz

"Kura müdahale ne derece doğru, tartışılır"

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Bülent Gedikli "Serbest kur sisteminde müdahalenin ne derece doğru olduğu tartışılır" dedi.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Bülent Gedikli sosyal medyadan kura yönelik açıklama yaptı. Gedikli, "Serbest kur sisteminde müdahalenin ne derece doğru olduğu tartışılır" dedi.

 

Gedikli açıklamasında şu ifadeleri kullandı, "Merkez Bankası'nın müdahalesi için tek enstrümanı mı var sanıyorsunuz? Serbest kur sisteminde müdahalenin ne derece doğru olduğu tartışılır. Edilmesi gerekiyorsa da sadece faizi arttırıp büyümeyi yerle bir etmekle mi.. Hedefin Yeni Anayasa görüşmeleri sonrası referanduma giderken ülke ekonomisini dar boğaza sokmak oldugu aşikar."

 

'YENİ ANAYASA'NIN KABULÜ ÇOK ÖNEMLİ'

"Fitch'in notu düşürmesi için neredeyse duaya çıkmış olanlar,kriz için gün sayanlar; Türkiye ekonomisi kredi kuruluşlarının not indirimi ile krize soktuğunuz 1994 Türkiyesi değil! Bu ülkenin ve vatandaşlarının emeğini, ekmeğini cebinden faize haraç olarak verdirtmeye çalışıyorsunuz. İcracı bakan arkadaşlar gereken çalışmaları mutlaka yapıyorlardır. Bu operasyonlara, manipülasyonlara göz açtırmamaları gerekir..Hedef Türkiye; CHP'li MHP'li AK Parti'li değil hedef hepimiziz. Türkiye'ye ihanet edenlerin göremediği gerçek bu! Çalınan bu ülkenin geleceği. Siyasi istikrar Türkiye için kıymetli. Bu istikrarın devamı ve güçlenmesi için Yeni Anayasa'nın kabulü ve Cumhurbaşkanlığı sistemi çok önemli"

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

Benzer Yazılar

 • Fitch'ten şok 'Türkiye notu' açıklaması

  Fitch'ten şok 'Türkiye notu' açıklaması

  Fitch'ten şok Türkiye notu açıklaması geldi. Fitch'ten gelen açıklamaya göre bu ay Türkiye'nin notunun düşürülmesi riski var
 • TL'de ki sert düşüşün sebepleri neler

  TL'de ki sert düşüşün sebepleri neler

  Dolar/TL 2017’ye 3,50 seviyelerinde başlamıştı, terör saldırısı ile 3,55’e yükselen kur, sonrasında ise önü kesilemez bir yükselişe geçti.
 • Yıl sonu için dolar tahminini 3.35

  Yıl sonu için dolar tahminini 3.35

  Fitch, yıl sonu dolar/TL tahmini 3.35 olarak belirtirken, Türkiye ekonomisi büyüme tahminini ise 2.9 olarak açıkladı. Roubini Global Economics analisti Maya Senussi ise 2017 dolar tahminini 3.70 TL olarak açıkladı.
 • Ekonominin patronları Merkez'in kararını nasıl yorumladı

  Ekonominin patronları Merkez'in kararını nasıl yorumladı

  Merkez Bankası'nın döviz kuru hareketlerinin enflasyon görünümü üzerinde risk oluşturduğu gerekçesiyle politika faizinde 50, faiz koridorunun üst bandında 25 baz puanlık artırıma gitmesi bazı piyasacılar için sürpriz olurken, ekonomi otoritelerinden…
 • Fitch'ten büyümede siyasi risk uyarısı

  Fitch'ten büyümede siyasi risk uyarısı

  Kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, siyasi risklerin global büyüme görünümünü tehdit ettiğini bildirdi. Fitch Ratings, gelişmiş ülkelerin ekonomik büyümesi için aşağı yönlü risklerin son aylarda arttığını açıkladı.

Kategorilerden Seçmeler

 

FACEBOOK

TWITTER

LINKEDIN