"Kura müdahale ne derece doğru, tartışılır"

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Bülent Gedikli "Serbest kur sisteminde müdahalenin ne derece doğru olduğu tartışılır" dedi.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Bülent Gedikli sosyal medyadan kura yönelik açıklama yaptı. Gedikli, "Serbest kur sisteminde müdahalenin ne derece doğru olduğu tartışılır" dedi.

 

Gedikli açıklamasında şu ifadeleri kullandı, "Merkez Bankası'nın müdahalesi için tek enstrümanı mı var sanıyorsunuz? Serbest kur sisteminde müdahalenin ne derece doğru olduğu tartışılır. Edilmesi gerekiyorsa da sadece faizi arttırıp büyümeyi yerle bir etmekle mi.. Hedefin Yeni Anayasa görüşmeleri sonrası referanduma giderken ülke ekonomisini dar boğaza sokmak oldugu aşikar."

 

'YENİ ANAYASA'NIN KABULÜ ÇOK ÖNEMLİ'

"Fitch'in notu düşürmesi için neredeyse duaya çıkmış olanlar,kriz için gün sayanlar; Türkiye ekonomisi kredi kuruluşlarının not indirimi ile krize soktuğunuz 1994 Türkiyesi değil! Bu ülkenin ve vatandaşlarının emeğini, ekmeğini cebinden faize haraç olarak verdirtmeye çalışıyorsunuz. İcracı bakan arkadaşlar gereken çalışmaları mutlaka yapıyorlardır. Bu operasyonlara, manipülasyonlara göz açtırmamaları gerekir..Hedef Türkiye; CHP'li MHP'li AK Parti'li değil hedef hepimiziz. Türkiye'ye ihanet edenlerin göremediği gerçek bu! Çalınan bu ülkenin geleceği. Siyasi istikrar Türkiye için kıymetli. Bu istikrarın devamı ve güçlenmesi için Yeni Anayasa'nın kabulü ve Cumhurbaşkanlığı sistemi çok önemli"

Benzer Yazılar

 • Fitch yorumu: Belirsizlik arttı

  Fitch yorumu: Belirsizlik arttı

  Fitch, İngiltere'de genel seçim sonuçlarının, politika platformu, siyasi uyum ve bir sonraki İngiliz hükümetinin dayanıklılığı üzerinde belirsizliğe sebep olduğunu söyledi
 • Fitch’den Türk sigorta sektörüne "zarar" uyarısı

  Fitch’den Türk sigorta sektörüne "zarar" uyarısı

  Zorunlu trafik sigortası için Nisanda yürürlüğe giren prim tavanı uygulamasını eleştiren Fitch, uygulmanın son birkaç yılda keskin artış gösteren ortalama prim miktarını yüzde 30 civarında azatacağını belirtti
 • Referandum sonrası bir yorum da Fitch'ten

  Referandum sonrası bir yorum da Fitch'ten

  Fitch Ratings, 16 Nisan referandumunun Türkiye'nin ekonomik reformları için alan oluşturabileceğini açıkladı.
 • 'Fitch kararı sonrası TL yüzde 8 değerlendi'

  'Fitch kararı sonrası TL yüzde 8 değerlendi'

  Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, "Fitch'in not indirmesinin ardından çok yüksek seviyede dolar fiyatı bekliyorlardı. O tarihten bugüne kadar da Türk lirası yaklaşık yüzde 8 değer kazandı" dedi.
 • Türkiye 20 yılda aldığı kredi notunu kaybetti

  Türkiye 20 yılda aldığı kredi notunu kaybetti

  Hürriyet ekonomi yazarı Uğur Gürses, Fitch'in açıkladığı Türkiye'nin kredi notunu düşürme kararını değerlendirdi. İşte Gürses'in o yazısı:

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

Kategorilerden Seçmeler

FACEBOOK

TWITTER

LINKEDIN