'Enflasyon 2017 ortasında tırmanabilir'

DoubleLine Capital CIO'su Gundlach, Fed'in 2017 yılında iki ya da üç kez faiz artırımına gideceğini belirtti.

DoubleLine Capital CIO'su Jeff Gundlach, yatırımcılara yönelik internet üzerinden gerçekleştirdiği bir yayında “ABD'de 10 yıllık hazine tahvillerinin faizinin 2020 yılında yüzde 6 olacağını tahmin etmek aşırı olmaz.” dedi.

 

Fed'in daha az rahat hissetmesi gerektiğini belirten Gundlach, yaptığı değerlendirmede Fed'in 2017 yılında iki ya da üç kez faiz artırımına gideceğini tahmin etti.

 

Gundlach'a göre enflasyon 2017 ortasına kadar yüzde 2.5'in üzerine tırmanabilir.

 

Bu yıl ya da yakın bir zamanda resesyon ihtimali görmeyen Gundlach'a göre Trump, uzun bir süredir devam eden yüzde 2'lik büyümeden çıkışa öncülük edecek.

 

Gundlach, ABD tahvillerindeki yükselişin, faizlerinin yüzde 3'e ulaşmasıyla son bulacağını düşünüyor.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Benzer Yazılar

 • Dolar ne kadar

  Dolar ne kadar

  Güne yükselişle başlayan dolar/TL 3,6740 seviyelerinden işlem görüyor.
 • Dolar/TL güne 3.70'in altında başladı

  Dolar/TL güne 3.70'in altında başladı

  Geçen hafta dar bantta yükseliş ve düşüşler arasında gidip gelen kur yeni haftaya hafif düşüşle başladı. Güne 3,6920 seviyelerinden başlayan Dolar/TL saat 11:22'de 3.6798'ye gerilerken Euro/TL de %0.2 düşerek 3.9217'den…
 • FED başkanlarından belirsizlik açıklamaları geldi

  FED başkanlarından belirsizlik açıklamaları geldi

  Chicago Fed Başkanı Charles Evans ve St. Louis Fed Başkanı James Bullard'dan yeni açıklamalar geldi. Biri şahin, diğeri güvercin cephedeki iki Fed yetkilisinin görüşleri faiz artırımı konusunda ayrışsa da mali…
 • Fed faiz artırımına gidebilir

  Fed faiz artırımına gidebilir

  PIMCO küresel tahvil birimi CIO'su Andrew Balls, Fed'in Mart ayında faiz artırımına gitmek istiyorsa piyasaları şaşırtmamak için “sıkı çalışması” gerektiğini, yatırımcıların böyle bir hamleye ilişkin beklentilerinin düşük olduğunu belirtti.  
 • Enflasyonun yükselme nedenleri

  Enflasyonun yükselme nedenleri

  Merkez Bankası, işlenmemiş gıda fiyatları, TL'deki değer kaybının ocak enflasyonun yüksek gelmesinde belirleyici rol oynadığını belirtti.

3 Goz Danis

Kategorilerden Seçmeler