İkamet ve nüfus kayıt örnekleri e-devletten alınabilecek


Son yasalaşan torba teklif ile Ahilik Fonu'nun 1 Temmuz 2017 olan yürürlük tarihi 6 ay ötelenerek, 1 Ocak 2018 olarak değiştirildi.


Kadın subay ve astsubaylar isterse türban takabilecekler. Uygulama askeri öğrencileri de kapsayacak. Uygulamanın yeni yönetmeliğin yayınlanmasıyla hayata geçirileceği bildirildi.


Diyanet İşleri Başkanlığı, tüm illerde merkezi ezan sistemini kaldırarak çoklu ezan okuma sistemine geçmeye hazırlanıyor. Önce pilot illerde daha sonra tüm Türkiye’de 75 bin imama şan ve makam eğitimi verme kararı alındı.


HSYK'nın FETÖ/PDY ile bağlantılı oldukları gerekçesiyle 227 hakim ve cumhuriyet savcısının meslekten çıkarılmalarına ilişkin kararı Resmi Gazete'de yer aldı


Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Bu ülkede cumhurbaşkanının başbakana anayasa kitapçığını fırlattığını gördük mü? Yaşadık mı? Kardeşlerim ya, dünyada böyle çirkinlik olur mu ya? Bunu bile yaşattılar bize ya. Bunu da kaldırıyoruz. Bu yetkileri tek kişide topluyoruz"


Düzenli vergi ödeyene yüzde 5 indirim, Esnaf Ahilik Fonu kurulması, çiftçi borçlarının yapılandırılması ile ilgili yasa teklifi Plan Bütçe Komisyonu’nda kabul edildi. Tasarı, bu haliyle yasalaşırsa Genel Sağlık Sigortası prim borçları da silinecek.  Zora düşecek esnefa destek, ziraatçi yardım gibi birçok teklif ise vatandaşı heyecanlandırdı.


Uluslararası Para Fonu'nun (IMF), Yunanistan için hazırladığı 'gizli' gözden geçirme raporu taslağı basına sızdı. Raporda, Yunanistan'ın borcunun yüksek derecede 'sürdürülemez' olduğu görüşü yer aldı.


3 Goz Danis

Kategorilerden Seçmeler