ekonomidoktorunuz
Kadir Has Üniversitesi Türkiye Araştırmaları Merkezi tarafından 2011'den beri her sene Aralık ayında yapılan "Türkiye Sosyal-Siyasal Eğilimler Araştırması"nın 2016 yılı sonuçları açıklandı. Araştırmaya göre Türkiye’de 2016 yılında halk, en büyük sorun yine ‘terör’ dedi. Başkanlık sistemine destek ise yüzde 32,5 oldu.


Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, ihracatçı şirketlere hususi (yeşil) pasaport vereceklerini hatırlatarak, "En kısa sürede belki ocak bitmeden de bu sistem devreye girmiş olacak." dedi.


Yeni anayasada 2. tura geçiliyorAnayasa değişikliği teklifinin ilk tur görüşmeleri tamamlandı. Çarşamba günü başlaması beklenen 2’nci turda maddeler üzerinde konuşma yapılmayacak.


Gün içinde yüksek miktarda alım ve satım yapan bazı döviz bürolarının piyasaları manipüle ettiği tespit edildi. Gelen şikayet ve ihbarları değerlendiren ekonomi yönetimi ilk etapta 60 döviz bürosunu denetime tabi tutacak.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Beştepe’deki muhtarlar toplantısında ekonomideki son gelişmeleri değerlendirdi.


Anayasa değişikliği olmazsa Türkiye seçime gidebilir. TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop, Anayasa değişikliği çıkmazsa Türkiye'nin seçime gidebileceğini söyledi.


Kendilerini Döviz Mafyası olarak tanımlayan JP Morgan, RBS ve Barclays'ın eski 3 traderı ABD'li savcıların hedefinde.


Avrupa'da fidye yazılım ve online bankacılık saldırılarına maruz kalan ülkeler arasında ilk sırada yer alan Türkiye'de, bu yıl ekonomi ve bankacılık sektörüne yönelik tehditlerin artacağı bildirildi.


Kategorilerden Seçmeler

 

FACEBOOK

TWITTER

LINKEDIN