İş Mahkemeleri Kanunu Tasarısı'nın yasalaşmasıyla, işçi ve iş veren arasındaki uyuşmazlıklarda mahkemeye gitmeden önce arabulucuya başvurulması zorunlu hale gelecek.


Rekabet Kurumu, Microsoft Bilgisayar hakkında soruşturma açtı. Gerekçe, rekabeti ihlal suçlaması.


Maliye Bakanı Ağbal kamuya olan borcunu yapılandıranların, ödemelerini bu ayın sonuna kadar mutlaka yapmaları gerektiği konusunda uyardı. Ağbal, ödenmeyen borçlar için gereken takibi başlatacaklarını söyledi.


Hükümet, yatırım ve istihdam teşviklerinin yanı sıra, kamu çalışanları düzenlemesini de reform ajandasına aldı.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün Beyaz Saray’da Trump’a konuk olacak. Trump’ın ABD Başkanı seçilmesinden bu yana ilk kez yüz yüze görüşecek olan iki lider, YPG’ye silah verilmesinden FETÖ elebaşısı Gülen’in iadesine, ekonomik işbirliğinden mülteci sorununa gündemde bulunan başlıkları konuşacak.


Her geçen yıl daha da ilerleyen katil arılara karşı tedbir alınamazsa Uludağ’da kestane ağacı kalmayacak. 3 yılda 25 binden fazla kestane ağacını yok eden katil arılara karşı ise önlem alınamıyor. 


Rekabet Kurulu, OMV Petrol Ofisi, Milan Petrol ve TP Petrol hakkında sözleşme serbestisini ve rekabeti haksız olarak sınırlandırdıkları iddialarına yönelik soruşturma açtı


Dünya yazarı Resul Kurt, işe giren çalışanın kimlik bildirimiyle ilgili yeni düzenlemeleri köşesine taşıdı. İşte Kurt'un o yazısı:


Kategorilerden Seçmeler

FACEBOOK

TWITTER

LINKEDIN