Global Holding İtalya’da şirket aldı

Global Holding'in bağlı ortağı Global Liman bir İtalyan liman firmasının yüzde 51'ini aldı. Global Yatırım Holding bağlı ortaklığı Global Liman’ın İtalya’da yolcu limanı işleten Ravenna Terminal Passeggerı’nın yüzde 51 hissesi ile Cagliari Cruise Port’un yüzde 21 hissesini devraldığını duyurdu.

Şirketten KAP’a yapılan açıklamada, Global Liman’ın sahip olduğu yüzde 100 bağlı ortaklığı aracılığıyla hisse aldığı şirketlerin Ravenna Yolcu Limanı ile Cagliari Yolcu Limanı’nı işlettiği belirtildi.


Açıklamada, bu limanlardaki hisse oranlarının artırılması ve diğer limanlarda hisse alımına ilişkin görüşmelerin de devam ettiği belirtildi.

 

KATILIM BANKALARINDA TEKNOLOJİ ATAĞI. TIKLAYINIZ!
 

 

Açıklamaya göre; Barselona, Malaga, Venedik, Valetta, Lizbon, Singapur, Adria-Bar, Kuşadası, Bodrum, Antalya limanları ve ihale süreci devam eden Dubrovnik limanı ile yaklaşık 7.5 milyon yolcuya hizmet veren Global Liman dünyanın en büyük kruvaziyer limanı şirketi konumunda bulunuyor.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Benzer Yazılar

 • Doğuş, Garanti'deki hissesini satarak bankacılık sektöründen çekildi!

  Doğuş, Garanti'deki hissesini satarak bankacılık sektöründen çekildi!

  Banco Bilbao Vizcaya Argentaria S.A., Garanti Bankası'nın yüzde 9,95'ini Doğuş Grubu'ndan satın almak üzere mutabakata vardı. Doğuş Grubu, dünkü satışla birlikte Türkiye'de 34 yıl sonra bankacılık sektöründen çekilmiş oldu.
 • Global Yatırım hisselerinde dikkat çekici gelişme

  Global Yatırım hisselerinde dikkat çekici gelişme

  Global Yatırım hisseleri Global Liman'ın Londra'da halka açılmayı planladığı haberleriyle uçarken, şirketten yapılan açıklamada konuyla ilgili nihai kararın alınmadığı belirtildi.
 • Avrupa borsaları yükselişte

  Avrupa borsaları yükselişte

  Açılışın ardından gösterge endeks Stoxx Europe 600 yüzde 0,2 yükselerek 368,21 puan, İngiltere'de FTSE-100 endeksi yüzde 0,2 değer kazanarak 7.271,26 puan oldu.
 • Borsa beklentilerin üstünde rekorla kapattı

  Borsa beklentilerin üstünde rekorla kapattı

  Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 2,88 değer kazancıyla son 9 ayın en yüksek seviyesi olan 86.237,54 puandan tamamladı.
 • 'Fitch kararı piyasalarda stres yaratabilir'

  'Fitch kararı piyasalarda stres yaratabilir'

  Fitch'in de not düşürmesiyle Türkiye'nin yatırım yapılabilir seviyesinde notu kalmadı. KapitalFX Araştırma Müdür Yardımcısı Erkan, Fitch'in kararının hafta içinde Türkiye'nin finansal varlıkları üzerinde negatif etki yaşatacağını söyledi

3 Goz Danis

Kategorilerden Seçmeler