Global Holding İtalya’da şirket aldı

Global Holding'in bağlı ortağı Global Liman bir İtalyan liman firmasının yüzde 51'ini aldı. Global Yatırım Holding bağlı ortaklığı Global Liman’ın İtalya’da yolcu limanı işleten Ravenna Terminal Passeggerı’nın yüzde 51 hissesi ile Cagliari Cruise Port’un yüzde 21 hissesini devraldığını duyurdu.

Şirketten KAP’a yapılan açıklamada, Global Liman’ın sahip olduğu yüzde 100 bağlı ortaklığı aracılığıyla hisse aldığı şirketlerin Ravenna Yolcu Limanı ile Cagliari Yolcu Limanı’nı işlettiği belirtildi.


Açıklamada, bu limanlardaki hisse oranlarının artırılması ve diğer limanlarda hisse alımına ilişkin görüşmelerin de devam ettiği belirtildi.

 

KATILIM BANKALARINDA TEKNOLOJİ ATAĞI. TIKLAYINIZ!
 

 

Açıklamaya göre; Barselona, Malaga, Venedik, Valetta, Lizbon, Singapur, Adria-Bar, Kuşadası, Bodrum, Antalya limanları ve ihale süreci devam eden Dubrovnik limanı ile yaklaşık 7.5 milyon yolcuya hizmet veren Global Liman dünyanın en büyük kruvaziyer limanı şirketi konumunda bulunuyor.

Benzer Yazılar

 • Piyasaların üstünde ateşten gömlek TRUMP

  Piyasaların üstünde ateşten gömlek TRUMP

  Saxo Bank analistleri dünya piyasaları ile ilgili bir değerlendirme yaptı. Analistlere göre, Trump’ın gizli bilgileri Rusya Dışişleri Bakanı ile paylaştığı iddiası doları köşeye sıkıştırdı. ETF akışı Avrupa hisse senetlerine yönelim…
 • Fed 3 yeni mesaj verdi, uzmanlar ne düşünüyor?

  Fed 3 yeni mesaj verdi, uzmanlar ne düşünüyor?

  San Francisco Fed Başkanı John Williams, St. Louis Fed Başkanı James Bullard ve Cleveland Fed Başkanı Loretta Mester'dan açıklamalar geldi.
 • Erdoğan ileTrump görüşmesinin piyasalar üzerindeki etkileri

  Erdoğan ileTrump görüşmesinin piyasalar üzerindeki etkileri

  Gözler bu hafta Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD ziyaretinde olacak. Trump ile zirveden Türkiye’nin bölgedeki önemini artıracak kararlar çıkarsa piyasalar olumlu etkilenebilir.
 • Borsada rekor kapanış!

  Borsada rekor kapanış!

  Güne yatay başlayan Borsa İstanbul (BİST) 100 endeksi, yurt dışı borsalardaki pozitif seyre paralel olarak yükselişe geçti ve bir rekor daha kırarak günü tamamladı.
 • 'Mevduatlarda faizler % 14 seviyesine ulaştı'

  'Mevduatlarda faizler % 14 seviyesine ulaştı'

  Türkiye Bankalar Birliği Başkanı Hüseyin Aydın, mevduat faizlerini rekabetin değil kredilerdeki hızlı artıştan doğan fonlama ihtiyacının yüzde 14’e çıkardığını söyledi. Aydın “Kredi artış hızı düşecek” dedi.

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

Kategorilerden Seçmeler

FACEBOOK

TWITTER

LINKEDIN