Fed tutanaklarından sonra Dolar/TL geriliyor

Kur Fed'in dünkü toplantı tutanakları sonrası geriliyor, ABD verisi izlenecek

Dolar, Fed'in toplantı tutanaklarının ardından küresel bazda değer kaybederken TL karşısında da geriledi. Kur saat 09:00'da %0.2 düşüşle 3.5625'e indi. Euro/TL ise %0.2 yükselişle 3.7572'den işlem görüyor. Dolarda küresel değerkaybı yaşanması nedeniyle kurun bir miktar daha düşebileceği belirtiliyor.

 

Dün yayınlanan tutanaklar, Fed üyelerinin faz artış hızı konusunda net olmadığını gösterdi. Toplantı tutanaklarına göre, kademeli faiz artırımlarının yukarı yönlü risk taşıdığı tartışıldı.

 

Dolar/TL Türkiye'de Aralık ayı enflasyonunun beklentileri aştığını gösteren veriyle 3.60'ı aşarak tarihi zirveye yükselmişti.

 

Bugün yurtiçinde kritik bir veri bulunmazken ABD'de ADP özel sektör istihdam verisi izlenecek. Yarınki tarım dışı istihdam verisi de piyasalar için kritik öneme sahip.

Benzer Yazılar

 • Piyasaların önündeki yeni stresler ve senaryolar!

  Piyasaların önündeki yeni stresler ve senaryolar!

  Fed’in son toplantı tutanağında bilanço küçültme sinyali piyasaları yeni beklentiye soktu. Küresel piyasaların odağında Fed’in faiz hamlesiyle birlikte 4,5 trilyon dolarlık devasa bütçesini nasıl küçülteceği yer alacak.
 • Harker: faiz artışları kademeli bir şekilde yapılmalı

  Harker: faiz artışları kademeli bir şekilde yapılmalı

  Philadelphia Fed Başkanı Harker, 2017 yılında 3 faiz artışı yapılmasının uygun olacağını tekrarladı
 • Dolar ne olur?

  Dolar ne olur?

  08:02 TL'de günün ilk işlemleri  Dolar/TL geçtiğimiz hafta 3,6637-3,5855 aralığında işlem gördükten sonra 3,6344 seviyesinden sonlandı. Kur bu sabah ise 3,6328'de ve bu seviyede TL dolar karşısında yüzde 0,07 değer kazanıyor. Aynı…
 • Dolarda düşüş yönünde

  Dolarda düşüş yönünde

  Halkbank Genel Müdür Yardımcılarından Mehmet Hakan Atilla'nın ABD'de tutuklanmasıyla dün 3.66'ya yükselen Dolar/TL yeni günde 3.63 seviyesinin altına indi.
 • ABD borsaları ve dolar yükselişe mi geçti?

  ABD borsaları ve dolar yükselişe mi geçti?

  Uluslararası piyasalarda, ABD hisseleri ve dolar, risk iştahının yeniden yükselmesiyle kayıplarını sildi

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

Kategorilerden Seçmeler

FACEBOOK

TWITTER

LINKEDIN