Fed tutanaklarından sonra Dolar/TL geriliyor

Kur Fed'in dünkü toplantı tutanakları sonrası geriliyor, ABD verisi izlenecek

Dolar, Fed'in toplantı tutanaklarının ardından küresel bazda değer kaybederken TL karşısında da geriledi. Kur saat 09:00'da %0.2 düşüşle 3.5625'e indi. Euro/TL ise %0.2 yükselişle 3.7572'den işlem görüyor. Dolarda küresel değerkaybı yaşanması nedeniyle kurun bir miktar daha düşebileceği belirtiliyor.

 

Dün yayınlanan tutanaklar, Fed üyelerinin faz artış hızı konusunda net olmadığını gösterdi. Toplantı tutanaklarına göre, kademeli faiz artırımlarının yukarı yönlü risk taşıdığı tartışıldı.

 

Dolar/TL Türkiye'de Aralık ayı enflasyonunun beklentileri aştığını gösteren veriyle 3.60'ı aşarak tarihi zirveye yükselmişti.

 

Bugün yurtiçinde kritik bir veri bulunmazken ABD'de ADP özel sektör istihdam verisi izlenecek. Yarınki tarım dışı istihdam verisi de piyasalar için kritik öneme sahip.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Benzer Yazılar

 • Dolar haftaya 3,60 civarında başladı

  Dolar haftaya 3,60 civarında başladı

  Bankalararası piyasada dolar geçen hafta 3,5560'la ocak başından beri en düşük düzeye geriledikten sonra bu seviyelerde tutunamadı. Kur yeni haftanın ilk işlem gününde 3,60'ın altında seyrediyor. Euro da 3,80'e yakın…
 • Piyasalarda bu hafta dolar, altın, borsa beklentisi

  Piyasalarda bu hafta dolar, altın, borsa beklentisi

  Vatan yazarı Ali Ağaoğlu, bu hafta piyasalarda altın, dolar, borsa beklentilerini yazdı. İşte Ağaoğlu'nun o yazısı:
 • Dolardaki düşüş durdu

  Dolardaki düşüş durdu

  ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin'in açıklamalarının ardından gelen düşüşün aşırı olduğunu değerlendirmesiyle, Cuma günü yükselerek haftalık kayıplarını azalttı.
 • Morgan Stanley'den dolar revizyonu

  Morgan Stanley'den dolar revizyonu

  Morgan Stanley'i dolar talep endeksinin yükseleceği tarafında yer alıyor
 • Piyasalarda anamoli davranışlar

  Piyasalarda anamoli davranışlar

  Geçtiğimiz hafta sizlere bu köşede Fiyatlamalarda yeni hikayelere ihtiyaç olabilir başlığı altında piyasaların kendi içerisinde yaşadığı çıkmazlardan ve gelecek dönemdeki konu başlıklarından bahsetmiştim. 13-17 Şubat haftası işlemleri tam da bu…

3 Goz Danis

Kategorilerden Seçmeler