Sosyal Hizmetler Uzmanı / Fatih Kılıçarslan

Sosyal Hizmetler Uzmanı / Fatih Kılıçarslan

Aile Terapisi uygulamalarında ülkemizde bulunan çok az sayıdaki eklektik terapist eğitimi almış, azimli ve sebatkar özellikleri sayesinde kariyerinde de güzel adımlar atmış, her üstlendiği işi profesyonelce en ince ayrıntısına kadar irdeleyerek sonuca ulaşan biridir.

 

Kitaplarını okuyanlar bunun farkına varacaktır. Konferanslarını izleyenler buna daha yakından şahit olmuşlardır. Hasta ile devlet arasındaki tüm sorunları bire bir her türlü incelemeyi ve araştırmayı yaptıktan sonra en hızlı ve rantabl bir şekilde sorunu çözer kısacası sadece unvanında değil gerçekten konusunda uzman birisidir. Zaten başvuranlar hemen anlayacaktır. Ankara Beypazarı ilçesi 1969 doğumlu, Bahçelievler Kocasinan Lisesi ve Hacettepe Üniversitesi Sosyal Hizmetler Y.O. Sosyal Hizmet Uzmanı olarak mezun oldu.

Bakırköy Ruh ve Sini Hastalıkları Hastanesinde sosyal hizmet uzmanı olarak çalışmaktadır.Aile ve Evlilik Danışmanı olarak


2001 yılından 2006 yılları arasında Çare-der'de Aile Rehberlik ekibiyle Türkiye'nin ilk ve tek canlı video bağlantılı Aile Terapisi Klinik Çalışma, Eğitim ve Süpervizyonu Stephan Bray ve İrem Bray ile başladı. 2006 yılından beri Kurt Heillborn aktif olarak süpervizyon çalışmalarına devam etmektedir.

Ayrıca Abdülkadir Özbek Enstütisü Grup Psikoterapileri Derneği ile psiko drama grup eğitimleri, Prof. Dr. Nossrat Peseschkian Terapi Eğitimi, Odet Neva Eşlerle Grup Psikoterapi Çalışması veProf. Dr. Hüsamettin Aslan Sosyal Bilimler Atölyesine katıldı.

 Aile Terapileri Üzerine Makaleleri

Aile Tedavileri ve Madde Bağımlısı Ergen Aile Terapisi Olgu Sunum, Bağımlılık Dergisi; Cilt;4,2007


Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesinde Aile Terapisinin Rolü,Nişantaşı Üniversitesi Sosyal Bilimler Dergisi Cilt:1 Sayı:1 Sayfa;109-128, 2013

 Kitapları;


ÇOCUK VE AİLE SORUNLARININ TERAPİ İLE TEDAVİSİ. NOBEL YAYINCILIK, 2006.


ÇOCUĞUMU NASIL EĞİTMELİYİM? TURKUAZ YAYINCILIK. HAZİRAN, 2008


10 ADIMDA DUYGUSAL ZEKÂ; ZEN YAYINCILIK. ŞUBAT, 2009.(Üç kitabın 2. Baskıları 2010 tarihinden Nobel yayıncılık tarafından yayınlanmaktadır.)

 


Aile Terapisi uygulamalarında ülkemizde bulunan çok az sayıdaki eklektik terapist eğitimi almış, azimli ve sebatkar özellikleri sayesinde kariyerinde de güzel adımlar atmış, her üstlendiği işi profesyonelce en ince ayrıntısına kadar irdeleyerek sonuca ulaşan biridir. Kitaplarını okuyanlar bunun farkına varacaktır. Konferanslarını izleyenler buna daha yakından şahit olmuşlardır. Hasta ile devlet arasındaki tüm sorunları bire bir her türlü incelemeyi ve araştırmayı yaptıktan sonra en hızlı ve rantabl bir şekilde sorunu çözer kısacası sadece unvanında değil gerçekten konusunda uzman birisidir. Zaten başvuranlar hemen anlayacaktır. Ankara Beypazarı ilçesi 1969 doğumlu, Bahçelievler Kocasinan Lisesi ve Hacettepe Üniversitesi Sosyal Hizmetler Y.O. Sosyal Hizmet Uzmanı olarak mezun oldu.

Bakırköy Ruh ve Sini Hastalıkları Hastanesinde sosyal hizmet uzmanı olarak çalışmaktadır.

Eposta: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
Çocuğun gelişimini etkileyen faktörler arasında aile ve okul ’un yanı sıra hızlı gelişen iletişim araçlarının önemli bir yeri vardır...
Aile şirketi, ailenin geçimini sağlamak ve/ya mirasın dağılmasını önlemek amacıyla kurulan, ailenin geçimini sağlayan kişi tarafından yönetilen, yönetim kademelerinin önemli bir bölümü aile üyelerince doldurulan, kararların alınmasında büyük ölçüde aile üyelerinin etkili olduğu ve aileden en az iki jenerasyonun kurumda istihdam edildiği şirkettir.
Küreselleşme, üretim ve kitle iletişim araçlarında hızlı değişim insanlığı değiştirmeye, toplumları dönüştürmeye tüm hızıyla devam ediyor...
Sevgili okuyucularım duygulandıran, anlamlı mesajlar içeren ve okunmaya değer bir hikayeyi paylaşıyorum. 
Değerli okuyucularım, Hayatımızda önemli yeri olan ailemiz, arkadaşlarımız, dostlarımızla bir ömür boyu birlikte yaşıyoruz Nice zorlukları, acıları, hüzünleri veya sevinçleri, mutlulukları birlikte paylaşıyoruz.
Öğrencilerin sınavlarının başarılı geçmesinde öğrenci, öğretmen ve ailelere büyük görev düşüyor.Öğrenciler, dönem sonunda başarılı olmayı hedefliyorlar.
Küreselleşme, kitle iletişim araçlarında hızlı değişimtüm hızıylainsanlığı değiştirmeye, toplumları dönüştürmeye devam ediyor. Popüler kültürün ürettiği araçlar yaşamı kuşatıyor, hayatımızla ilgili değerleri oluşturuyor. Üretilen mal ve hizmetlerle hayatına yön veren kişi, güven ve anlam arayışı“güçlü görünme” çabasına dönüşüyor.
Ülkemizde hızlı toplumsal değişim yaşanmaktadır Her değişim, beraberinde kimlik ve kişilik çatışmasını getirir. Bireylerin gelişim, kişilik ve uyum sorunları beraberinde sosyal sorunlara neden olur.
bekleyen insanlar görüşmüşBir kurumda çalışanlar arasında sağlıklı ve verimli iletişim, “yönetim kalitesinin” göstergesidir. Kaliteli yönetime, çalışanlar destek verir. Bir kurumun yetkililerine güven duyulduğu sürece, çalışanlar sahip çıkacaktır.
Hayat hızın, hareketliliğin içinden uzaklaşıp kendinle baş başa kalabildiğin, içe doğru derinleşerek, kendine dönüp bakabildiğin, kalabalıklar içersinde derin kaygılar ve korkulardan uzaklaşabildiğin sakin limanlara, durgun sulara ulaşabildiğinde güven duygusu içersinde yaşamaya değerdir...   Hayatını; yaşamın hızlı akışına kendini bırakıp, seni nereye sürüklerse sürükleyerek değil, sağlıklı bir insan olarak özgür iradeni…
Sayfa 1 / 2

Kategorilerden Seçmeler