Sosyal Hizmetler Uzmanı / Fatih Kılıçarslan

Sosyal Hizmetler Uzmanı / Fatih Kılıçarslan

Aile Terapisi uygulamalarında ülkemizde bulunan çok az sayıdaki eklektik terapist eğitimi almış, azimli ve sebatkar özellikleri sayesinde kariyerinde de güzel adımlar atmış, her üstlendiği işi profesyonelce en ince ayrıntısına kadar irdeleyerek sonuca ulaşan biridir.

 

Kitaplarını okuyanlar bunun farkına varacaktır. Konferanslarını izleyenler buna daha yakından şahit olmuşlardır. Hasta ile devlet arasındaki tüm sorunları bire bir her türlü incelemeyi ve araştırmayı yaptıktan sonra en hızlı ve rantabl bir şekilde sorunu çözer kısacası sadece unvanında değil gerçekten konusunda uzman birisidir. Zaten başvuranlar hemen anlayacaktır. Ankara Beypazarı ilçesi 1969 doğumlu, Bahçelievler Kocasinan Lisesi ve Hacettepe Üniversitesi Sosyal Hizmetler Y.O. Sosyal Hizmet Uzmanı olarak mezun oldu.

Bakırköy Ruh ve Sini Hastalıkları Hastanesinde sosyal hizmet uzmanı olarak çalışmaktadır.Aile ve Evlilik Danışmanı olarak


2001 yılından 2006 yılları arasında Çare-der'de Aile Rehberlik ekibiyle Türkiye'nin ilk ve tek canlı video bağlantılı Aile Terapisi Klinik Çalışma, Eğitim ve Süpervizyonu Stephan Bray ve İrem Bray ile başladı. 2006 yılından beri Kurt Heillborn aktif olarak süpervizyon çalışmalarına devam etmektedir.

Ayrıca Abdülkadir Özbek Enstütisü Grup Psikoterapileri Derneği ile psiko drama grup eğitimleri, Prof. Dr. Nossrat Peseschkian Terapi Eğitimi, Odet Neva Eşlerle Grup Psikoterapi Çalışması veProf. Dr. Hüsamettin Aslan Sosyal Bilimler Atölyesine katıldı.

 Aile Terapileri Üzerine Makaleleri

Aile Tedavileri ve Madde Bağımlısı Ergen Aile Terapisi Olgu Sunum, Bağımlılık Dergisi; Cilt;4,2007


Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesinde Aile Terapisinin Rolü,Nişantaşı Üniversitesi Sosyal Bilimler Dergisi Cilt:1 Sayı:1 Sayfa;109-128, 2013

 Kitapları;


ÇOCUK VE AİLE SORUNLARININ TERAPİ İLE TEDAVİSİ. NOBEL YAYINCILIK, 2006.


ÇOCUĞUMU NASIL EĞİTMELİYİM? TURKUAZ YAYINCILIK. HAZİRAN, 2008


10 ADIMDA DUYGUSAL ZEKÂ; ZEN YAYINCILIK. ŞUBAT, 2009.(Üç kitabın 2. Baskıları 2010 tarihinden Nobel yayıncılık tarafından yayınlanmaktadır.)

 


Aile Terapisi uygulamalarında ülkemizde bulunan çok az sayıdaki eklektik terapist eğitimi almış, azimli ve sebatkar özellikleri sayesinde kariyerinde de güzel adımlar atmış, her üstlendiği işi profesyonelce en ince ayrıntısına kadar irdeleyerek sonuca ulaşan biridir. Kitaplarını okuyanlar bunun farkına varacaktır. Konferanslarını izleyenler buna daha yakından şahit olmuşlardır. Hasta ile devlet arasındaki tüm sorunları bire bir her türlü incelemeyi ve araştırmayı yaptıktan sonra en hızlı ve rantabl bir şekilde sorunu çözer kısacası sadece unvanında değil gerçekten konusunda uzman birisidir. Zaten başvuranlar hemen anlayacaktır. Ankara Beypazarı ilçesi 1969 doğumlu, Bahçelievler Kocasinan Lisesi ve Hacettepe Üniversitesi Sosyal Hizmetler Y.O. Sosyal Hizmet Uzmanı olarak mezun oldu.

Bakırköy Ruh ve Sini Hastalıkları Hastanesinde sosyal hizmet uzmanı olarak çalışmaktadır.

Eposta: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
bekleyen insanlar görüşmüşBir kurumda çalışanlar arasında sağlıklı ve verimli iletişim, “yönetim kalitesinin” göstergesidir. Kaliteli yönetime, çalışanlar destek verir. Bir kurumun yetkililerine güven duyulduğu sürece, çalışanlar sahip çıkacaktır.
Hayat hızın, hareketliliğin içinden uzaklaşıp kendinle baş başa kalabildiğin, içe doğru derinleşerek, kendine dönüp bakabildiğin, kalabalıklar içersinde derin kaygılar ve korkulardan uzaklaşabildiğin sakin limanlara, durgun sulara ulaşabildiğinde güven duygusu içersinde yaşamaya değerdir...   Hayatını; yaşamın hızlı akışına kendini bırakıp, seni nereye sürüklerse sürükleyerek değil, sağlıklı bir insan olarak özgür iradeni…
Günlük yaşamımızda, çocuğumuzun bir sorunu karşısında, her şeyin iyi gideceğini söylemek, akıl vermek, dinlememek, eleştirmek, suçlamak iletişim engeli olduğunu öğrendiğimizde çoğumuz şaşırıyoruz.
İçinden geçtiğimiz süreçte insanlar arası iletişim ve uyum sorunlarının temelinde bireyin kendi benlik algısı ve ego çatışmalarda faktördür. 
Aile ve sosyal yaşamda üretim araçlarında hızlı gelişim, karı-koca arasındaki rol paylaşımında değişim ile otoriter, baskıcı ve müdahale edici yaklaşımlar aile içi iletişim çatışmalarına yol açar. Aile içi ilişkilerde mutlu olmayan çiftler, iş ve sosyal yaşamada uyum sorunları yaşarlar.
Tükenmişlik kavramının tarihçesi 1970’lere kadar uzanmaktadır. İlk kez 1974 yılında Herbert Freudenberg tarafından “başarısız olma, yıpranma, enerji ve gücün azalması veya tatmin edilemeyen istekler sonucunda bireyin iç kaynaklarında meydana gelen tükenme durumu” şeklinde tanımlanan tükenmişlik üzerine birçok araştırma yapılmıştır.
Son yıllarda yapılan araştırmalar, IQ’nun hayattaki başarıya katkısının %10’dan fazla olmadığını göstermektedir.
Çocuğun gelişim süreci bedensel, ruhsal ve sosyal değişimi içerir. Çocuk farklılığını bağımsızlaşma, aileden uzaklaşma ve arkadaşlarına yönelme şeklinde gösterir. Ebeveynler, çocuklarının farklılık çabalarını, kimlik arayışını korkuyla, endişeyle karşılayabilir ve kendi olumsuz duygularını çocuklarına baskı olarak yansıtabilirler.
Çocuğun gelişimini etkileyen faktörler arasında aile ve okul ’un yanı sıra hızlı gelişen iletişim araçlarının önemli bir yeri vardır. Televizyon, sinema, video, reklamlar ve internet yayınları çocuğu dolaylı yoldan etkileyen güçlü kitle iletişim araçlarıdır.
3 Aralık Dünya Engelliler Gününde engelli vatandaşlarımızın sorunları karşısında ilgisiz, tepkisizlik yerine ortak duyarlılık oluşturarak, organize olarak çözüm üreterek geleceğe güvenle bakabilir, toplumsal barış ve huzuru sağlayabiliriz.Engelli bireyler hangi sorunlarla karşılaşırlar.
Sayfa 1 / 2

Kategorilerden Seçmeler