ekonomidoktorunuz

'Evlilikte kadınlar duymak, erkekler görmek istiyor'

Mutlu evliliğin püf noktasının tartışma yaşamamak değil, yaşanan tartışmaların çözüme kavuşturulmasından geçtiğini söyleyen uzmanlar mutlu evliliğin başarı anahtarını paylaştı.


Sosyal hayatın temelini oluşturan aile birliğinin içindeki huzur ve mutluluk, toplumun geneline yansıyor. Küçükçekmece Belediyesi, aile bireyleri arasındaki farkındalık ve uyumun önemine dikkat çekerek “Duyarlı Belediyecilik” mottosu ile etkinliklerine devam ediyor. Küçükçekmece Belediyesi’nin ilçedeki okulların aile birlikleri ile birlikte oluşturduğu Gönül Elçileri Projesi kapsamında; Remzi Yurtsever İlkokulu’nda düzenlenen programda Uzman Aile Terapisti Bünyamin İrak, veliler ile bir araya geldi.

“ Mutlu Evlilik, Tartışmanın Olmadığı Evlilik Demek Değil! ”

“Eşler Arası Uyum” konulu seminerde konuşan İrak, evlilikte uzlaşmanın, mutlu olmanın püf noktasının tartışma yaşamıyor olması değil, yaşanan tartışmaların çözüme kavuşturulması olduğunun altını çizdi. İrak; “Problemsiz evlilik yoktur. Evlilikte problemlerini başarıyla çözebilen ya da problem çözebilme becerisi düşük olan çiftler vardır. Problemlerin farkına varabilmek çok önemli. Kendi içimizde problemlerimizi sınıflandırmak gerekli. Daha çok çözülebilenler üzerine odaklanıldığında evliliğin kalitesi artar” diye konuştu.

“Geleceği Göremediğimizde Boşanmak İstiyoruz”

Evlilik problemlerini kadınların duygusal olarak yaşadığını söyleyen İrak; “Erkekler fiziksel olarak etkileniyor ve çeşitli sağlık sorunları yaşayabiliyorlar. Sürekli çatışmalı evliliklerde bir süre sonra bağlılık azalabiliyor. Çiftler, tartıştığı zaman değil, geleceği göremediği zaman boşanmak istiyor. Bu durum, güven ve bağlılığı azalttığında sorun daha da çözümsüz oluyor” dedi.

“Kadınlar Sevildiğini Duymak İstiyor, Erkekler İse Görmek İstiyor”

‘‘Kadınlar sevildiğini duymak istiyor, erkekler ise görmek istiyor’’ diyen Bünyamin İrak; katılımcılara “Hiçbir erkek, genelde eşim beni sevdiğini söylemiyor demez. Ancak bunu pek çok kadından duyarız. Bu da erkek ve kadın arasındaki önemli bir farktır” sözleriyle seslendi.

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

Benzer Yazılar

 • Bir yastıkta kocayacağız

  Bir yastıkta kocayacağız

  Aynı şeyi üç gün içerisinde iki kez düşününce, yazmak için üçüncü işareti bekleme Arzu dedim...
 • İçinden çıkamayacağınız durumlarla karşılaşabilirsiniz

  İçinden çıkamayacağınız durumlarla karşılaşabilirsiniz

  Merhaba sevgili okurlar!  Haftaya, Pazartesi günü oluşacak Boğa burcundaki Dolunay ile başlayacağız. Dolunaydan sonra Ay boşluğa geçecek, yeni kararlar almak ve yeni işlere başlamak için uygun bir gün olmayacak. Ayın…
 • Sosyal çevrede hırslar ve yıkımlar ortaya çıkabilir

  Sosyal çevrede hırslar ve yıkımlar ortaya çıkabilir

  İyi haftalar sevgili okurlar! Bu hafta 2 adet Güneş açısı gerçekleşecek. Bunun haricinde Mars Kovaya geçiyor ve sosyal mecralarda hareketlenmeler başlıyor!
 • Türkiye'nin milyar dolarlık kahve 'keyfi'

  Türkiye'nin milyar dolarlık kahve 'keyfi'

  Türkiye'nin ithal kahve için ödediği tutar, son 5 yılda 1 milyar doları aştı.Bu dönemde toplam 429 milyon dolarlık ithalatla Brezilya liste başı oldu. Türkiye, son 5 yılda ithal kahve için 1…
 • Kendine acımayı bırak...

  Kendine acımayı bırak...

  Her birimiz görünende ayrı görünmeyende bir, bütünlüğün denizinde yüzeriz. Her ruh eşsiz bir deneyimi yaşamak üzere dünyaya gelir ve her varlığın yaşam yolculuğu kendine has ve özeldir. Yaşam öylesine olduğu gibi…

Kategorilerden Seçmeler

 

FACEBOOK

TWITTER

LINKEDIN