'Evlilikte kadınlar duymak, erkekler görmek istiyor'

Mutlu evliliğin püf noktasının tartışma yaşamamak değil, yaşanan tartışmaların çözüme kavuşturulmasından geçtiğini söyleyen uzmanlar mutlu evliliğin başarı anahtarını paylaştı.


Sosyal hayatın temelini oluşturan aile birliğinin içindeki huzur ve mutluluk, toplumun geneline yansıyor. Küçükçekmece Belediyesi, aile bireyleri arasındaki farkındalık ve uyumun önemine dikkat çekerek “Duyarlı Belediyecilik” mottosu ile etkinliklerine devam ediyor. Küçükçekmece Belediyesi’nin ilçedeki okulların aile birlikleri ile birlikte oluşturduğu Gönül Elçileri Projesi kapsamında; Remzi Yurtsever İlkokulu’nda düzenlenen programda Uzman Aile Terapisti Bünyamin İrak, veliler ile bir araya geldi.

“ Mutlu Evlilik, Tartışmanın Olmadığı Evlilik Demek Değil! ”

“Eşler Arası Uyum” konulu seminerde konuşan İrak, evlilikte uzlaşmanın, mutlu olmanın püf noktasının tartışma yaşamıyor olması değil, yaşanan tartışmaların çözüme kavuşturulması olduğunun altını çizdi. İrak; “Problemsiz evlilik yoktur. Evlilikte problemlerini başarıyla çözebilen ya da problem çözebilme becerisi düşük olan çiftler vardır. Problemlerin farkına varabilmek çok önemli. Kendi içimizde problemlerimizi sınıflandırmak gerekli. Daha çok çözülebilenler üzerine odaklanıldığında evliliğin kalitesi artar” diye konuştu.

“Geleceği Göremediğimizde Boşanmak İstiyoruz”

Evlilik problemlerini kadınların duygusal olarak yaşadığını söyleyen İrak; “Erkekler fiziksel olarak etkileniyor ve çeşitli sağlık sorunları yaşayabiliyorlar. Sürekli çatışmalı evliliklerde bir süre sonra bağlılık azalabiliyor. Çiftler, tartıştığı zaman değil, geleceği göremediği zaman boşanmak istiyor. Bu durum, güven ve bağlılığı azalttığında sorun daha da çözümsüz oluyor” dedi.

“Kadınlar Sevildiğini Duymak İstiyor, Erkekler İse Görmek İstiyor”

‘‘Kadınlar sevildiğini duymak istiyor, erkekler ise görmek istiyor’’ diyen Bünyamin İrak; katılımcılara “Hiçbir erkek, genelde eşim beni sevdiğini söylemiyor demez. Ancak bunu pek çok kadından duyarız. Bu da erkek ve kadın arasındaki önemli bir farktır” sözleriyle seslendi.

Benzer Yazılar

 • Astroloji: Enerjinizinizi kullanırken tehlikelere dikkat!

  Astroloji: Enerjinizinizi kullanırken tehlikelere dikkat!

  İyi Haftalar Sevgili Okurlar! Mars Terazi burcuna geçiş yaptı, bu dönem enerjimizi ilişkilerimize daha çok harcayabilir, uyumlu ve diplomatik davranabiliriz. 4 Kasım Cumartesi günü Boğa burcunda bir Dolunay meydana geliyor,…
 • Bırakmak, sonuçlandırmak ya da vedalaşmak

  Bırakmak, sonuçlandırmak ya da vedalaşmak

  Sevgili okuyucularım merhaba, İnsanların bulaşıcı olduğunu geç de olsa öğrendim. Kiminle beraber olursam olayım, o kişi kendi düşünce ve hislerini bana bulaştırabiliyor...
 • Çocuklarda ağız ve diş sağlığı okul başarısını etkiliyor

  Çocuklarda ağız ve diş sağlığı okul başarısını etkiliyor

  Çocuklarda ağız ve diş sağlığının yaşamlarının tüm alanlarını etkilediğini biliyormusunuz? Çocuklarda ağız ve diş sağlığı probleminin huzursuzluk, sinir, dikkat dağınıklığı, okulda başarısızlık gibi bir çok sorunu beraberinde getirdiğini dolayısıyla çocukların…
 • Kalp krizini nasıl anlarız? Belirtileri nelerdir?

  Kalp krizini nasıl anlarız? Belirtileri nelerdir?

  Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Kenan İltümür, kalp krizi hakkında merak edilenleri anlattı. Kalp krizi anında ne yapmalıyız? Kalp krizinin belirtileri nelerdir? Kalp krizinin geldiği nasıl anlaşılır?
 • Türk kadınının Hülya Avşar ile imtihanı - Özlem Ada

  Türk kadınının Hülya Avşar ile imtihanı - Özlem Ada

  Elimde kumanda, televizyonda neler var diye kanallar arasında gezinirken Hülya Avşar’ı ve konuğu namı-diğer aşk doktoru olarak tanınmış Mehmet Coşkundeniz’i görünce duruyorum. İlişkiler ve evlilik üzerine koyu bir sohbete dalmışlar.…

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

 

Pablo Escobar

Kategorilerden Seçmeler

FACEBOOK

TWITTER

LINKEDIN