Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, İstanbul'da Uluslararası Gayrimenkul Borsası kurulacağını açıkladı. Borsanın 57 ülkenin gayrimenkul üretici ve tüketicilerini biraraya getireceğini ifade etti.


Türkiye’de toplamda 2 milyonu aşkın kişi konut kredisi kullanıyor. Ev sahibi olmak için kredi yükü altına girenler borçlarını, satın aldığı evin kira geliriyle ödüyor.


Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki, kentsel dönüşümün hızlanması için çalışma yürüttüklerini, bu kapsamda yeni bir kanun hazırladıklarını belirtti.


Herhangi bir sebeple kiranın ödenememesi durumunda mülk sahiplerinin haklarını koruyan kira sigortası, Türkiye'de aktif olarak kullanılmaya başlandı.


Türkiye genelinde konut satışları 2017 Mayıs ayında bir önceki yılın aynı ayına göre %1,5 oranında artarak 116 558 oldu.


Hürriyet Emlak Endeksi’ne Göre Hangi il ve ilçelerde emlak yatırımları kazandırdı? İşte Türkiye'nin en çok kazandıran emlak yatırımları...


İstanbul Zeytinburnu’nda askeri lojmanların yer aldığı 97 bin metrekarelik alanın ihalesinde milyarlar havada uçuştu


Konut alacak olan vatandaşlara önerilerde bulunan Benevre Beytepe Yönetim Kurulu Başkanı Memduh Türkoğlu “ Evi satın alırken sadece iç ve dış görüntüsüne bakılmamalı” uyarısında bulundu.


Kategorilerden Seçmeler

FACEBOOK

TWITTER

LINKEDIN