İstanbul’da ulaşımı kolaylaştırmak ve hızlandırmak için hayata geçirilen projeler artıyor. Ulaşım projeleri de doğrudan bölgedeki konut fiyatlarını etkiliyor. 2012 yılında çalışmalarına başlanan ve 2017’nin son aylarında açılması planlanan Üsküdar-Çekmeköy metro hattının da emlak fiyatlarını yakından etkilemesi bekleniyor.


Ekonomi kamuoyunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın faizlerin indirilmesi yönündeki son çağrıları konuşulurken, kredi faizlerinin yukarı yönlü ivmesinin sürdüğü görülüyor.


Yeni Tasarı Meclis'te kabul edildi. Emlak Vergisi Kanunu'na geçici madde eklenerek, takdir komisyonlarınca 2018 yılı için takdir edilen asgari ölçüde arsa ve arazi metrekare birim değerlerinin, 2017'de uygulanan birim değerlerin belirli bir yüzdesini geçmemesi sağlanacak.


TEOG yerine öğrencilerin adrese göre yerleştirileceği sistemi ilk benimseyenler emlakçılar oldu. Kiralık ve satılık ev ilanlarına “Fen lisesi yakını”, “Sosyal bilimler lisesi karşısı” ibareleri eklendi


Ev sahibi olmak herkesin hayalidir. Ancak ister yeni bir konut olsun ister ikinci el, mutlaka ev alırken bazı hususlara dikkat etmek gerekiyor. pEKİ, ikinci el konut alırken nelere dikkat etmek gerekiyor? İşte size ikinci el konut alırken yardımcı olacak önemli hususlar...


Gayrimenkulcüler dolar ve malzeme fiyatlarındaki yükselişle mücadele ederken, ‘evler ucuzlayacak’ söylentisi ile talebin potansiyelin altında kalması zamların fiyatlara yansıtılmasını imkansız hale getirdi.


GÜMRÜK ve Ticaret Bakanlığı, gayrı menkul alım, satım ve kiralaması ticaretine yeni düzen getirmeye hazırlanıyor. Yönetmelik taslağı, tarafların görüşüne açıldı. Hürriyet Gazetesi Aysel ALP/ANKARA özel haberinde yer alan bilgilere göre emlakçılar en az lise mezunu olacak, emlak ofisleri 30 metrekareden küçük olamayacak. 24 maddelik taslakta dikkat çeken maddeler şöyle:


ANAYASA Mahkemesi (AYM), müteahhitten ev alan yüz binlerce kişiyi ilgilendirebilecek bir karara imza attı. Arsa sahipleri 24 yıl sonra, binanın iskânı alınmadığı gerekçesi dava açtı. Arsa sahipleri, müteahhitten ev alanların da sorumlu olduğu gerekçesi ile aldıkları tapuların iptalini istedi. Mahkeme tapuları iptal etti; Yargıtay da onadı...


Kategorilerden Seçmeler