ekonomidoktorunuz

Emekli maaş zammı oranı çalışanı solladı

Banka promosyonu çözüme kavuşan emekliler bu ay yüzde 4.73 enflasyon zammını da alacak. Memurlara ise yüzde 3 zam yapılacak. Zamlı maaşlar 15 Ocak’ta


Hükümet, emeklilerin yaşam koşullarını düzeltmek için attığı adımları geçen hafta promosyon müjdesiyle taçlandırırken, beklentilerin üzerinde gelen aralık ayı enflasyonu sonrasında maaşlar da bu ay zamlı ödenecek. Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre, Tüketici Fiyatları Endeksi (TÜFE) aralıkta yüzde 1.64 arttı. Kasımda yüzde 7 olan yıllık enflasyon ise yüzde 8.53'e çıktı. Yıllık enflasyon 2015'teki yüzde 8.81'e göre 0.28 puan geriledi.

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

Benzer Yazılar

 • İlaçlara yüzde 10'un üzerinde zam yapıldı!

  İlaçlara yüzde 10'un üzerinde zam yapıldı!

  Muayene ücretlerinin ardından ilaca da zam geliyor. Tüm ilaçlar 20 Şubat’tan itibaren yüzde 10.6 oranında zamlı satılacak. SGK reçeteli ilaçların zamdan etkilenmemesi için çalışma yürütüyor
 • 'Enflasyon 2017 ortasında tırmanabilir'

  'Enflasyon 2017 ortasında tırmanabilir'

  DoubleLine Capital CIO'su Gundlach, Fed'in 2017 yılında iki ya da üç kez faiz artırımına gideceğini belirtti.
 • Emekliye ne kadar promosyon ödenecek

  Emekliye ne kadar promosyon ödenecek

  Emeklilere promosyon için kamu bankalarıyla anlaşma sağlandı. Emekli müşterilerini kaybetmek istemeyen özel bankalar da çalışmalara başladı. 450 liraya varan promosyonda, özellerin de devreye girmesiyle artış bekleniyor.
 • Yeni düzenlemeyle emekliye ek ikramiye!

  Yeni düzenlemeyle emekliye ek ikramiye!

  Yeni düzenlemeye göre 30 tam hizmet yılı üzerinden emekli ikrâmiyesi ödenenlere, kalan her tam hizmet yılı için ek ikrâmiye ödenecek.
 • Enflasyon sonrası dolarda 3,70 riski arttı

  Enflasyon sonrası dolarda 3,70 riski arttı

  Teknik görünüm itibariyle aşağıda 3,55 seviyesinde önemli bir yatay direncin olduğu görünüyor mu? Aynı zamanda 3,40 seviyelerinden beri yatay ama diplerin yükseldiği görünüm net görünüyor mu?

Kategorilerden Seçmeler

 

FACEBOOK

TWITTER

LINKEDIN