SPONSORLU: Ekspres Yatırım, Forex piyasasında tercih edilen bir CFD ürünü olan Alman Endeksi (DAX) piyasasında 5 gün 24 saat işlem yapma imkânı sunuyor


1 Mart itibari ile BIST, yeni teminat tamamlama çağrısı (margin call) kuralını uygulamaya başlayacak. Bu uygulama ile birlikte daha önce başlangıç teminatının yüzde 75’inin altına gerileyen açık pozisyonlar için devreye giren margin call uygulaması artık başlangıç teminatından 1 TL bile eksik olan açık pozisyonlar için geçerli hale gelecek.


Geçtiğimiz hafta pazartesi günü son bulan KOSGEB kredisi başvuruları sonuçları bugün hak kazananlara SMS olarak bildirilmeye başlanacak.


Ekonomik güven endeksi şubat ayında 85,7'den 91,5'e yükseldi. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), şubat ayına ilişkin ekonomik güven endeksini açıkladı. Endeks yüzde 6,8 artışla 91,5 oldu.


Faiz dışı denge (FDD) günlük ekonomi literatürüne 2001 Kriziyle girdi. IMF, hızla artan kamu borç stokunun aynı hızla düşürülmesi için bütçede faiz dışı fazla (FDF) verilmesini şart koştu.


Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu yaptığı açıklamada, istihdam seferberliği sonrası 1-20 Şubat'ta 103,000 yeni istihdam sağlandığını, Şubat ayı için tahminlerinin 150,000 istihdam olduğunu söyledi.


Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, eleştirileri de beraberinde getiren foreks düzenlemesinde geri adım atmayacaklarını söyledi.


ABD merkezli uluslararası yatırım bankacılığı ve finansman devi Goldman Sachs, hükümetin vergi reformu yasasını hızlı şekilde geçiremeyebileceği uyarısında bulundu.


3 Goz Danis

Kategorilerden Seçmeler