EkonomiDoktorunuz Logo
Menu
Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre, mevsim ve takvim etkisinden arındırılmış sanayi üretimi bir önceki aya göre % 3.7 arttı. Beklenen artış yüzde 4'tü.


Çin'in ihracatı yedi aylık düşüş serisine ara vererek artış kaydetti. Zayıf yuan, Çin'in ihracatındaki artışta etkili oldu. İthalat iki yılın zirvesine çıktı.


Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek: Şeytan taşlamaktan reformları devreye alamadık.


Artık 2016'nın son günlerindeyiz. Memur, işçi ve emekli gözünü 2017 yılında yaşanancak değişikliklere çevirdi. İşte çalışanlar ve emeklileri yakından ilgilendiren 6 müjde.


Ülke içerisinde sert TL kayıplarını izlediğimiz bir hafta geçirdik. Başbakan Yıldırım’ın Anayasa değişikliğini meclise sunacaklarını, MHP ve AKP anlaşmasının sağlandığını açıklamasının ardından referandumun beklenmesi TL kurlarında hareketliliği getirdi.


ABD başkanı seçilen Donald Trump, Çin ile geçen hafta Tayvan üzerinden yaşadığı diplomatik gerilimin ardından, Twitter üzerinden Çin'i eleştiren mesajlar gönderdi. Trump'ın, Çin ve para birimiyle ilgili attığı tweet'ler üç gündür yükselen yuanın düşmesine neden oldu.


Ocakta tüm emeklilerin maaşında gözle görülür artış olacak. 2000’den sonra emekli olanların ayrıca 355 liraya varan intibak zammı ihtimali yüksek. Ekstra zam için kararı, mahkeme verecek.


2016 yılında yaşanan terör olayları, darbe girişimi ve son olarak dolar kurundaki artış, pek çok sektörü olumsuz etkiledi. Perakendeciler 2017’den umutlu. Markalar her yıl olduğu gibi 2017’de de on binlerce kişiyi işe alacaklar.


Kategorilerden Seçmeler