EkonomiDoktorunuz Logo
Menu
Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı YGS puan hesaplama robotu üzerinden hesaplamalarınızı yapabilirsiniz. ÖSYM tarafından yayımlanan son verilere göre düzenlenmiş YGS puan hesaplama 2017 moturu üniversite adaylarının hizmetine sunulmuştur.


Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavları iki etapta yapılıyor. I. dönem sınavları 23-24 Kasım tarihlerinde yapılıyor. İkinci TEOG sınavı ise 26-27 Nisan tarihleri arasında yapılıyor. TEOG sınavlarının hemen ardından sonuçlar açıklanmayacağı için öğrenciler TEOG puan hesaplama işlemini TEOG puan hesaplama robotları üzerinden yapıyorlar.


Ditaş İnsan Kaynakları olarak 45 yıllık bilgi ve birikimimiz ile geleceğin mühendislerini yetiştirmek ve insan kaynağı oluşturmak amacıyla bu yıl Ekim ayında PEP Stajyer Mühendis Geliştirme Programı’nı başlattık.


TEOG’a sayılı günler kaldığı için, öğrenciler ve aileler oldukça heyecanlı. Öğrencilerin sınavdan başarılı sonuçlar alabilmeleri için özgüvenlerinin yüksek ve sınav kaygılarının az olması kadar sınav süresince bazı püf noktalarına dikkat etmeleri büyük önem taşıyor.


Morgan Stanley, son 6 yılda yüzde 36 reel kazanç görülen konut sektöründe orta vadede düzeltme hareketi görülebileceğini yazdı.


İngilizce öğrenmenin en büyük sırrı iyi bir İngilizce kursu seçiminden geçiyor. İngilizce kursunuzu seçmeden önce 7 hususa dikkat etmek gerekiyor.  


2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı 18 milyon 43 bin 15 öğrenci ve yaklaşık 900 bin öğretmen için bugün başlıyor ve ilk dönem 20 Ocak’ta bitecek. Tüm özel ve resmi kurumlarda ilk haftanın tüm etkinlikleri, “15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma” temasıyla gerçekleştirilecek. İlk gün törenleri bu temaya göre hazırlanacak. Okulların yakınında…


Okulların açılmasıyla birlikte sırt çantalarının ağırlığı da artıyor. Özellikle üç kiloyu aşan okul çantaları, çocukların omurga sağlığı için risk oluşturuyor. Doç. Dr. Çağatay Öztürk, okul çağına gelen çocukların alışık olmadıkları yeni bir yaşam stiline geçmesiyle birlikte bel, sırt ve boyun ağrısı gibi şikayetlerin görülme riskine dikkat çekiyor.


Kategorilerden Seçmeler