Veliler çocuklara kırtasiye alışverişi yaparken nelere dikkat etmeli? Rengarek boya kalemleri, oyun hamurları, boya fırçaları ve kalem kutusu gibi kırtasiye malzemeleri alırken dikkatli olunması çocuğun sağlığı açısından büyük önem taşıyor. Öyleyse kırtasiye malzemesi alırken nelere dikkat edilmeli işte sizler için araştırdık. işte size kırtasiye alışverişinin keyifli püf noktaları...


İLKSAN tarafından, öğretmenlere yapılacak sosyal yardım miktarları belirlendi. Peki öğretmenlere yapılacak yardım miktarı ne kadar olacak?


Her ne kadar aramızda ders çalışmayı sevenler olsa da bir kısmımız bu işi tam bir kabus olarak görüyor. Elbette ki hepimiz çok güzel notlar istiyoruz ama öyle oturduğumuz yerden sadece istemekle bu pek mümkün olmuyor maalesef. Onun yerine etkili çalışmak için şu 25 adımı takip etmeliyiz.


 Bir öğrenci hangi yaşta olursa olsun en büyük sorunu ders çalışmaya başlayamamaktır. Bu sorun kişinin beynini yer çürütür de gene bir çözüm bulunamaz.Öğrenci kendince çareler arar.Mesela kendisine sürekli olarak ders çalışma programı hazırlar, çalışma masasını ve odasını düzenler, yeni kitaplar alır.Bazen bu yöntemler de işe yarayabilir


TEOG yerine getirilen “mahalli yerleştirme” sistemi sonrası oluşturulacak eğitim bölgelerini Gazete Habertürk yazarı Pervin Kaplan köşesinde değerlendirdi.


TEOG kaldırıldı. MEB’den yapılan açıklamaya göre bu yıl (2017-2018) 8. sınıf öğrencileri liselere “Mahalli Yerleştirme Sistemi” ile yerleştirilecek. Peki Mahalli Yerleştirme Sistemi nedir?


MEB Aday Öğretmenleri (Sözleşmeli/ Kadrolu) Adaylık Kaldırma Sınavı (AKS) e-Kılavuzu yayınlandı. Sınav 24 Aralık’ta yapılacak. Başarısız olanların görev yerleri değiştirilerek tekrar sınava tabi tutulacak. Bunda da başarısız olanlar öğretmenlik unvanını kaybedecek.


TEOG’un yerine gelecek LGS sistemiyle birlikte tam gün eğitim modeli kısmen iptal edilecek. Bakanlık, yapacağı yeni düzenlemeyle çok tercih edilen okullara, sabahçı-öğlenci modelini getirecek.


Kategorilerden Seçmeler

FACEBOOK

TWITTER

LINKEDIN