Erenköy Kız Liseliler Derneği, 72 yıldır kızların eğitimine destek olmak için çalışmalarını sürdürüyor. Lise ve Üniversitede okuyan 59 bursiyerimizin okullarını bitirmeleri, bağımsız ve meslek sahibi kadınlar olabilmeleri en büyük hayalimizdir.


Bir Eduprofill Investment AŞ yatırımı olan ve bireyi merkeze alan eğitim sistemi anlayışını benimseyen Devr-i Alem Eğitim Kolejleri, 2017-2018 eğitim sezonu ile birlikte Kağıthane’deki kampüsünde öğrencilerini bekliyor.


ÖSYM, Kamu Personel Sınavı'na girecek adayların, sınavın başlama saatinden 15 dakika önce binalara alınma işleminin tamamlanacağı uyarısında bulundu.


Dershaneden dönüşen temel liselerde geçen yıl yüzde 51 oranında üniversiteye yerleştirme sağlandı. Bu oran Anadolu liselerinde yüzde 49’du. 


Sınav tarihinin yaklaşması ile beraber öğrencilerin heyecanı artar. Bu dönemlerde uzmanlar öğrencilerin motivasyonlarını yüksek tutması, zaman, mekan ve fiziksel hazırlığa dikkat etmesi, ebeveynlerin ise öğrencilere psikolojik olarak destek olması gerektiğini söylüyorlar.


TEOG 2'de başarının sırrını uzmanlar "vazgeçmemek" olduğu yönünde rehberlik yapıyorlar. İşte uzmanlardan TEOG başarıanahtarı...


Milli Eğitim Bakanlığı velilerden gelen yoğun şikayetler üzerine harekete geçti. Özel okulları mercek altına aldı. Artık bu okulların ücretleri elektronik ortamda takip edilecek. Yüksek zam yapan kurumlara ise önce para ardından kapatma cezası uygulanacak.


Gazete Habertürk yazarı Murat Bardakçı, okullarda bitişik el yazısından dik temel harflere geçilmesini yazdı.


Kategorilerden Seçmeler

FACEBOOK

TWITTER

LINKEDIN