Aksaray'da, Mercedes-Benz Türk Kamyon Fabrikasının ara eleman ihtiyacının karşılanması için destek verdiği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, kamu ve özel sektöre yaptığı masa, koltuk, sıra, amfi sistemi donatım işleriyle geçen yıl 2 milyon lira ciro elde etti.


2 milyon 265 bin 902 adayın üniversiteli olmak için ter döktüğü Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı dün gerçekleşti.


Yurtdışında üniversite okuyabilmek birçok öğrencinin hayali... Ancak eğitim ve konaklama masrafları gibi nedenlerden dolayı bu hayali gerçeğe dönüştürmek pek mümkün olmuyor.


ÖSYM tarafından 4-18 Ocak'ta başvurusu alınan 2017-YGS'ye sayılı günler kaldı. Peki YGS sınav giriş yerleri ne zaman belli olacak? YGS ne zaman yapılacak?


New York Üniversitesi’nde eğitim ve psikoloji profesörü Selçuk R. Şirin uyarıyor: “Eskiden hammadde, coğrafya, kaynaklar vs. önemliydi. Son yıllarda kalkınmanın anahtarı ‘becerikli insan’. Yeni ekonomide, beceri sahibi bireyleri yetiştirebilen ülkeler sivriliyor...”


Milli Eğitim Bakanlığı, 20 bin öğretmen atamasını referandum sonrası yapacak. Haziranda ataması yapılacak öğretmenlere yaz tatili boyunca hizmet içi eğitim ve yeni müfredat eğitimi verilecek.


Finlandiya’ya özgü, öğretme ve öğrenme alanında ileri gelen yenilikçi yaklaşımlar Finlandiya Eğitim Modeli Semineri "Volga Davet" danışmanlığı'nda Taksim Point Otel'de yapılacak. Finlandiyalı eğitimciler Satu Jarvinen ve Sirkku Nikimaa'nın konuşmacı olduğu seminer 02-03 Şubat 217 tarihinde Türk meslekteaşları ile buluşuyor. Katılımcılara sertifika verilecek.


Yarıyıl tatilinin gelmesiyle birlikte, özellikle TEOG, YGS ya da LYS sınavlarına hazırlanan öğrenciler dinlenmek için fırsat buluyor.


Kategorilerden Seçmeler

FACEBOOK

TWITTER

LINKEDIN