TEOG 2'de başarının sırrını uzmanlar "vazgeçmemek" olduğu yönünde rehberlik yapıyorlar. İşte uzmanlardan TEOG başarıanahtarı...


Milli Eğitim Bakanlığı velilerden gelen yoğun şikayetler üzerine harekete geçti. Özel okulları mercek altına aldı. Artık bu okulların ücretleri elektronik ortamda takip edilecek. Yüksek zam yapan kurumlara ise önce para ardından kapatma cezası uygulanacak.


Gazete Habertürk yazarı Murat Bardakçı, okullarda bitişik el yazısından dik temel harflere geçilmesini yazdı.


Bugünün en önemli istihdam güvencesi, işverenin talep ettiği nitelik ve özelliklere sahip olmak. Bu yüzden, her yıl hemen hemen iki milyonun üzerinde genç daha iyi bir kariyer imkânı için üniversite sınavına giriyor. Peki bu mezunların hangileri iş bulabiliyor? Hangileri zorlanıyor? Milliyet'ten Cem Kılıç yazdı;


Aksaray'da, Mercedes-Benz Türk Kamyon Fabrikasının ara eleman ihtiyacının karşılanması için destek verdiği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, kamu ve özel sektöre yaptığı masa, koltuk, sıra, amfi sistemi donatım işleriyle geçen yıl 2 milyon lira ciro elde etti.


2 milyon 265 bin 902 adayın üniversiteli olmak için ter döktüğü Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı dün gerçekleşti.


Yurtdışında üniversite okuyabilmek birçok öğrencinin hayali... Ancak eğitim ve konaklama masrafları gibi nedenlerden dolayı bu hayali gerçeğe dönüştürmek pek mümkün olmuyor.


ÖSYM tarafından 4-18 Ocak'ta başvurusu alınan 2017-YGS'ye sayılı günler kaldı. Peki YGS sınav giriş yerleri ne zaman belli olacak? YGS ne zaman yapılacak?


Kategorilerden Seçmeler

FACEBOOK

TWITTER

LINKEDIN