New York Üniversitesi’nde eğitim ve psikoloji profesörü Selçuk R. Şirin uyarıyor: “Eskiden hammadde, coğrafya, kaynaklar vs. önemliydi. Son yıllarda kalkınmanın anahtarı ‘becerikli insan’. Yeni ekonomide, beceri sahibi bireyleri yetiştirebilen ülkeler sivriliyor...”


Milli Eğitim Bakanlığı, 20 bin öğretmen atamasını referandum sonrası yapacak. Haziranda ataması yapılacak öğretmenlere yaz tatili boyunca hizmet içi eğitim ve yeni müfredat eğitimi verilecek.


Finlandiya’ya özgü, öğretme ve öğrenme alanında ileri gelen yenilikçi yaklaşımlar Finlandiya Eğitim Modeli Semineri "Volga Davet" danışmanlığı'nda Taksim Point Otel'de yapılacak. Finlandiyalı eğitimciler Satu Jarvinen ve Sirkku Nikimaa'nın konuşmacı olduğu seminer 02-03 Şubat 217 tarihinde Türk meslekteaşları ile buluşuyor. Katılımcılara sertifika verilecek.


Yarıyıl tatilinin gelmesiyle birlikte, özellikle TEOG, YGS ya da LYS sınavlarına hazırlanan öğrenciler dinlenmek için fırsat buluyor.


Çocuklarda ilk dönem bitiyor. Tüm ebeveynler için heyecanla beklenen karne haftasına girdik. Ancak bazen yüz güldüren karneler, bazen de hayal kırıklıkları yaşatabiliyor.


Yurtdışında eğitim denilince üniversite ve yükseklisans eğitimleri akla gelirdi. Bugün ise yurt dışında lise eğitimine ilgi patlaması yaşanıyor. Bu talep artışının arkasında yatan en önemli nedenler, iş bulma kaygısı duyan gençlerin ve ailelerin iş bulma yarışında bir adım öne çıkabilmek için daha iyi eğitim fırsatlarına yönelmesi ve Türkiye’de eğitim veren…


Milli Eğitim Bakanlığınca, öğretmen ve öğrencilere dağıtımı yapılan ders kitapları ve eğitim materyalleri dışında "yardımcı kaynak", "test kitabı", "tatil kitabı" gibi adlar altında diğer yayın ve materyallerin okullarda bulundurulmaması istendi.


TEOG’a sayılı günler kaldığı için, öğrenciler ve aileler oldukça heyecanlı. Öğrencilerin sınavdan başarılı sonuçlar alabilmeleri için özgüvenlerinin yüksek ve sınav kaygılarının az olması kadar sınav süresince bazı püf noktalarına dikkat etmeleri büyük önem taşıyor.


3 Goz Danis

Kategorilerden Seçmeler