TBMM Genel Kurulunda, Sanayi ve üretime destek tasarısı ikinci bölümde yer alan üç madde ile üç yeni üniversite kurulmasını öngören üç madde kabul edildi


Çocuğunuzun notları beklediğinizden ya da arzuladığınızdan düşükse bu duruma üzülebilirsiniz ancak bunun sağlıksız tutumlar şeklinde çocuğunuza yansımasına izin vermemelisiniz! Peki düşük karne notlarına ebeveyn olarak nasıl tepki vermek, nelere dikkat etmek gerekir? Liv Hospital Klinik Psikoloji Uzmanı Ceren Aydın anlattı.


TEOG sonuçlarını heyecanla bekleyen öğrenciler,iyi bir lisede eğitim görmek için tercihte bulunacaklar.  Çocukların geleceği açısından okul seçimii çok önemli.


TEOG sınav sonuçları MEB tarafından açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi sitesinden yapılan duyuru ile TEOG sonuçları erişime açıldı. Ortaöğretim 8. sınıf öğrencilerinin girdiği TEOG’un 2017 sonuçları E-Okul üzerinden erişime açıldı.


Erenköy Kız Liseliler Derneği, 72 yıldır kızların eğitimine destek olmak için çalışmalarını sürdürüyor. Lise ve Üniversitede okuyan 59 bursiyerimizin okullarını bitirmeleri, bağımsız ve meslek sahibi kadınlar olabilmeleri en büyük hayalimizdir.


Bir Eduprofill Investment AŞ yatırımı olan ve bireyi merkeze alan eğitim sistemi anlayışını benimseyen Devr-i Alem Eğitim Kolejleri, 2017-2018 eğitim sezonu ile birlikte Kağıthane’deki kampüsünde öğrencilerini bekliyor.


ÖSYM, Kamu Personel Sınavı'na girecek adayların, sınavın başlama saatinden 15 dakika önce binalara alınma işleminin tamamlanacağı uyarısında bulundu.


Dershaneden dönüşen temel liselerde geçen yıl yüzde 51 oranında üniversiteye yerleştirme sağlandı. Bu oran Anadolu liselerinde yüzde 49’du. 


Kategorilerden Seçmeler

FACEBOOK

TWITTER

LINKEDIN