Axel, Doğan Holding'teki paylarını satma kararı aldı

Axel Springer CEO'su Mathias Doepfner, Türkiye'ye yeni yatırım yapmayacaklarını ve Doğan Yayın Holding'de kalan paylarını 2022'ye kadar kademeli olarak satacaklarını belirtti
BLOOMBERG NEWS 03 11 2016, 13:24 Güncelleme: 13:27
Axel Springer CEO'su Mathias Doepfner, Türkiye'deki gelişmelerin "oldukça endişe verici" olduğunu ve basın özgürlüğünün "çiğnendiğini" söyledi.

Doepfner, Türkiye'ye yeni yatırım yapmayacaklarını ve Doğan Yayın Holding'de kalan paylarını 2022'ye kadar kademeli olarak satacaklarını belirtti.

Doepfner, ABD Başkanlık seçimlerinde Cumhuriyetçi aday Donald Trump'ın seçilmesinin güvensizlik yaratacağını ve ABD seçimlerinden "istikrar" çıkmasını umduğunu kaydetti.

Axel Springer CFO'su Julian Deutz, İngiltere ekonomisinin Brexit'in ardından "şaşırtıcı biçimde sağlam" kaldığını ifade etti. Deutz, İngiltere'deki işlerinin finansal sonuçlarının sterlindeki zayıflamadan etkilendiğini sözlerine ekledi.

Axel Springer satışlarının yüzde 15'ine yakınını İngilizce konuşulan ülkelerden, bu satışların büyük kısmınıysa İngiltere'den elde ediyor.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Benzer Yazılar

 • Doğan Holding hisseleri gözaltı haberleriyle düştü

  Doğan Holding hisseleri gözaltı haberleriyle düştü

  Doğan Holding Baş Hukuk Müşaviri Erem Turgut Yücel ile holdingin eski yöneticilerinden Yahya Üzdiyen, gözaltına alındı.
 • Türktraktör yine pazar lideri

  Türktraktör yine pazar lideri

  Türkiye traktör pazarının kesintisiz 9 yıldır lideri olan TürkTraktör’ün Ocak-Eylül dönemindeki toplam traktör üretimi 35.364 adet; yurtiçi traktör satış adedi ise 24.558 olarak gerçekleşti. Şirket, 9 aydaki toplam satış adetlerini…
 • Doların yükselmesi borsa şirketlerini nasıl etkiler

  Doların yükselmesi borsa şirketlerini nasıl etkiler

  AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım'ın kısa sürede başkanlık sistemini de içeren anayasa değişiklik tekliflerini TBMM'ye getirecekleri yönündeki açıklamaları ile dün kuvvetlenen TL'deki satış baskısı bugün de bir…
 • Suudi devinden 18 Türk şirketini uçuracak anlaşma

  Suudi devinden 18 Türk şirketini uçuracak anlaşma

  Dünyanın en büyük petrol ihracatçı ülkesi Suudi Arabistan'ın kamu petrol ve enerji şirketi Aramco, düzenleyeceği ihalelere katılabilmeleri için 18 Türk şirket ile mutabakat zaptı (MoU) imzaladı.
 • Global Holding İtalya’da şirket aldı

  Global Holding İtalya’da şirket aldı

  Global Holding'in bağlı ortağı Global Liman bir İtalyan liman firmasının yüzde 51'ini aldı. Global Yatırım Holding bağlı ortaklığı Global Liman’ın İtalya’da yolcu limanı işleten Ravenna Terminal Passeggerı’nın yüzde 51 hissesi ile…

3 Goz Danis

Kategorilerden Seçmeler