Altının gram fiyatı, 135 liranın üzerini gördü

Altının gram fiyatı 135 liranın üzerini test etti. Kapalıçarşı'da çeyrek altın 222, Cumhuriyet altını 904 liradan satılıyor.

Altının gram fiyatı, 135 liranın üzerini test etti. ABD Merkez Bankasının (Fed) dün akşam açıklanan toplantı tutanaklarının ardından uluslararası piyasada altının ons fiyatının hızlı yükselişi, gram altının 135 liranın üzerini test etmesine neden oldu.

 

Altının gram fiyatı, dün günü 133,6 liradan tamamlamasının ardından Fed tutanakları ile birlikte yükselişe geçti ve bugün 135,1 lirayı gördü. Saat 10.30 itibarıyla gram altın 134,9 liradan alıcı bulurken, Kapalıçarşı'da çeyrek altın 222, Cumhuriyet altını 904 liradan satılıyor.

 

Fed tutanakları sonrasında yükselişi hızlanan ons altın ise 1.179 dolar ile 7 Aralık 2016 tarihinden bu yana en yüksek seviyesini gördü ve şu dakikalarda yüzde 1,1 artışla 1.177 dolardan işlem görüyor.

Benzer Yazılar

 • Fed, Ekim ayında bilanço küçültmeye başlayacak

  Fed, Ekim ayında bilanço küçültmeye başlayacak

  ABD Merkez Bankası (Fed) eylül ayı toplantısında faizleri değiştirmeyerek yüzde 1-1,25 aralığında sabit tutarken, bilanço küçültmeye ekim ayında başlayacağını bildirdi.
 • Altın 2 ayın zirvesinde

  Altın 2 ayın zirvesinde

  Altın fiyatları, ABD ile Kuzey Kore arasında artan gerginliğin etkisi ile iki ayın en yüksek seviyesine çıktı
 • Altın doların dengelenmesi ile düştü

  Altın doların dengelenmesi ile düştü

  Altın fiyatları, ABD tarım dışı istihdam verisi öncesi doların sakinleşmesi ile birlikte düştü
 • "Büyüme devam edecek, farklı durumla karşı karşıyayız"

  "Büyüme devam edecek, farklı durumla karşı karşıyayız"

  Fed Başkanı Yellen, “Daha önceki genişleme dönemlerini izleyen ekonomik resesyonlar, enflasyonun kabul edilemez seviyelere yükselmesinden kaynaklandı... Şu anda çok farklı bir durumla karşı karşıyayız. Şu anda ekonomik büyümenin yakın zamanda…
 • Altında hayal kırıklığı satışları tetikledi

  Altında hayal kırıklığı satışları tetikledi

  Para yöneticileri, bir ay önce altına ilişkin yılın en olumlu beklentilerine sahipti; şimdiyse ellerindeki altını oldukça hızlı bir şekilde satıyorlar. Hedge fonlarının düşüş beklentisi 2015'ten beri görülen en sert düşüşünü…

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

Kategorilerden Seçmeler

FACEBOOK

TWITTER

LINKEDIN